GSM

0505 903 75 85

Mail Adresi

ikmania@hotmail.com

Ben Kimim?

Ben Kimim?

By : admin
Yorum: 0

1988 Fethiye doğumluyum. Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Yönetim Geliştirme bölümünde tamamladım. Çalışma hayatımda çağrı merkezlerinde İnsan Kaynaklarının İşe Alım kısmında başladım ve ilerleyen süreçlerde büyük ve orta ölçekli şirketlerin stratejik insan kaynakları sistemlerinin kurulumu, geliştirilmesi ve sürdürülebilirliği projelerinde yer aldım. Şuanda da üretim sektöründe aktif olarak iş yaşamına devam etmekteyim.

İnsan Kaynakları şapkamı taktığımda; çalışma alanı ve uzmanlık konularım arasında İK metrikler ve analizleri, yönetim ve organizasyon, HR Scorecard kurulumu, işe alım yönetimi, strateji ve kurumsal performans yönetimi konuları yer almaktadır. Stratejik İnsan Kaynakları konusunda ve uzman olduğum konularda İK eğitmenliği yapmaktayım.

Her zaman için İnsan Kaynakları mesleğinin Koçluk mesleğiyle dirsek temasında olması gerektiğini düşündüm ve bu konuda ömür boyu sürecek yolculuğun ilk adımını atmak için House Of Human’da ICF (International Coach Federation – Uluslararası Koçluk Federayonu) onaylı Profesyonel Koçluk Eğitimi aldım ve bu alanda Profesyonel Koç olarak İzmir’de çalışmalarıma başladım

Koçluk alanında benim beslenip yeşereceğim ve en verimli meyve vereceğim topraklar olarak ”Kariyer Koçluğu” , ”Yaşam Koçluğu” ve ”Hedef Belirleme Koçluğu” alanında hizmet vermekteyim. Hedef kitlem ise meyvelerimle hayatlarında fark yaratacağım insanlar olmaktadır.

Mentorluk şapkamı taktığımda da ”İnsan Kaynakları” olmak isteyen üniversitelerde özellikle yeni mezun olacak öğrencilere veya İK uzmanı olmak isteyen ve nereden başlayacağını bilemeyenler için İnsan Kaynakları Mentorluğu hizmeti vermekteyim.

Tüm bu mesleki bilgilerimi aktif olarak blogumda yazmakta ve İK Blogger çatısı altında da çeşitli etkinliklerde yer almaktayım. (www.ikmania.blogspot.com)

Aldığım Eğitim ve Sertifikalarım :

*Ege Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Yönetim Geliştirme Yüksek Lisans İnsan Kaynakları Yönetimi Micro MBA
*ICF ”International Coach Federation” onaylı ve AC ”Association For Coaching” tarafından tanınmış Profesyonel Koçluk Programı (ACSTH)  63 saat süren eğitimi.
*Zaman Yönetimi ve Kişisel Etkinlik Yönetimi
*İletişim Becerileri Eğitimi
*NLP Trainer
*Temel Psikoloji
*İnsan Kaynakları Uzmanlığı Sertifika Programı
*360 Derece Performans Yönetimi
*Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri Eğitimi

Yazımda Bulunduğu Projeleri:

‘’Akışkan Performans Yönetimi Tasarımı’’
‘’İnsan Kaynakları Süreç Sonuçlarının Paydaşlarca Algılanmasında ki Farklılıkların Nedenleri’’
‘’İnsan Kaynaklarında Değerlerle Yönetim’’
‘’Yüksek Potansiyelli Çalışanları Yaratma Kılavuzu’’
‘’Turning Potential into Success The Missing Link in Leadership Development’’

Yüksek Lisans Bitirme Tezi:

‘’Yetkinlik Bazlı Performans Değerlendirme Modeli: Örnek Bir Uygulama’’

Koçluk ve Mentorluk:

– Kariyer Koçluğu
– Yaşam Koçluğu
– Hedef Belirleme Koçluğu
–İnsan Kaynakları Mentorluğu

Projeleri:

– PERYÖN Kariyer Melekleri projesi kapsamında 2 tane Ege Üniversitesi öğrencisine gönüllü kariyer planlaması konusunda mentorluk yapılması.
– YİNKAT adlı İnsan Kaynakları topluluğunda 2016 yılında ‘’Yılın En Paylaşımcı İK’sı Ödülü’’ yer almaktadır.
– Çeşitli İK etkinlik ve zirvelerinde ‘’İnsan Kaynakları ve Blogger’lık’’ alanında konuşmalar yapmaktadır.
– İşkur aracılığıyla iş arayan kişilere CV Hazırlama ve İş Arama Teknikleri hakkında seminerler yapmaktadır.

 

 

Bir Cevap Yazın