GSM

0505 903 75 85

Mail Adresi

ikmania@hotmail.com

Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

By : admin
Yorum: 0

İnsan Kaynakları Butik Eğitimi Hakkında

Bu eğitimin diğerlerinden ne farkı var?

Son zamanlarda yapılan çalışmalarda birebir yapılan eğitimlerin kalabalık sınıflarda yapılan eğitimlere nazaran daha faydalı olduğu görülmektedir. Sınıflı ve kalabalık gruplu eğitimler her katılımcı için maalesef aynı faydayı sağlayamıyor. Özellikle ilk derslerden sonra katılımcılardan eğitime yönelik kopmalar oluyor ve eğitim sonlarına doğru hem eğitmende hem de katılımcıda ilk dersteki heyecan kalmıyor. Uygulamalar ve derslerde herkesin seviyesi aynı olmadığı için tam verimlilikte geçmiyor. Birebir butik eğitimin diğer eğitimlerden farkı, katılımcı ile bire bir özel ders formatında geçerek hem eğitmenin hem de eğitime katılan öğrencinin tüm odağının ders üzerinde olmasını sağlamaktadır.

Butik İnsan Kaynakları eğitiminin ve derslerin faydası oluyor mu ?

Evet olmaktadır. Hem de;

Sınıflı eğitimlerdeki seviye farklılıkları ortadan kalkıyor

Dersler bire bir o kişiye göre hazırlanıp işleniyor

Daha fazla uygulama daha fazla pratik

Daha esnek ve bağımsız eğitim

Eğitim içinde anlatılmayan, gösterilmeyen hiçbir konu kalmıyor

Eğitimin ve eğitmenin tüm odağı direkt katılımcının üzerinde oluyor.

Eğitimler Nerede İşleniyor ?

Eğitimler Bayraklı’da Folkart Plaza’da işleniyor. Ancak birebir butik ve kişiye özel eğitim olduğu için öğrencinin tercihine göre dersler cafe, kütüphane veya skype üzerinden de işlenebilmektedir. 

Ödemeyi Nasıl Yapabilirim ?

İstediğin gibi ödeyebilirsin ama en mantıklı ödeme seçeneği banka üzerinden olmaktadır. 

Eğitim ücreti ne kadar ?

Toplam eğtim ücreti 1200 TL’dir. Ders başına, 4 saate 150 TL ücrete denk gelmektedir.

Kitapçık veya ders notları veriyor musunuz ?

Her derse özel hazırlanan dersin içeriğe yönelik, en güncel bilgilerin, work-shopların yer aldığı ders kitapçıkları verilecektir. Ders sonlarında da o derse özel hem teori hem de pratik bilgileri güçlendirecek sunumlar, formüller, soru-cevaplar vb bulunduğu başucu niteliğindeki dokümanlar paylaşılacaktır.

Sertifika veya katılım belgesi verilmekte midir?

Kurs sonunda 10 soruluk bitirme sınavı yapılmaktadır. Bitirme sınavından başarılı olunduğu takdirde katılımcıya HR Certification Institute onaylı özel barkod kodlu başarı sertifikası verilecektir. (Sertifika yerine geçmemektedir)

Eğitim süresi ne kadar sürmektedir ?

Eğitim temel 8 insan kaynakları fonksiyonundan oluşmaktadır. Her hafta bir gün bir modül işlenmekte ve bir modülün dersi 3 saat eğitim 1 saat uygulama ve pratik toplam 4 saat sürmektedir. Toplamda 35 saatlik eğitim 8 hafta da tamamlanmaktadır.

Ücretsiz danışmanlık nedir ?

Anıl Güçlü sadece senin eğitmenin değil aynı zamanda tüm iş hayatın boyunca bir telefon uzaklığındaki danışmanın olacaktır. Örneğin iş yerinde bordro ve özlükle ilgili bir sorun mu oluştu hemen bizi arayabilirsin. Veya işe alımla alakalı kafanda bir sorun oluştu. Bizimle iletişime geçebilirsin.

Tüm derslere katılım zorunlu mudur ?

Hayır değildir ama kurs sonunda yapılacak sınavda başarı sağlanması için ve dersler birebir işlendiği için katılım gösterilmesi uygun olmaktadır.

Eğer bir derse katılamazsak ne olur ?

Başka bir zaman telafi dersi olmaktadır.

Dersi tekrar alma şansı var mıdır?

Anlaşılmayan modül veya dersi tekrar ücretsiz alma imkanı vardır.

Bütün bir eğitim yerine tek modul alsam olur mu?

Evet. Tüm eğitimleri almak yerine tek modul alabilirsin. Örneğin sadece performans yönetim sistemi eğitimi alabilirsin.

Bu eğitimin gerçekten faydası var mıdır ?

Önemli olan alınan eğitimin hangi eğitim kurumunda olduğu değildir. Önemli olan eğitimin içeriği ve katılımcının derslere olan ilgisinde yatmaktadır. Bu eğitim sisteminde de birebir özel ders olarak geçtiği için artı bir faydası elbette olmaktadır.

CV Danışmanlığı Hakkında

CV Danışmanlığı Nedir?

CV profesyonel kimliğinizin en önemli pazarlama aracıdır. İşte bu en önemli silahla rakipleriniz arasında fark yaratabilmeniz için CV’nizin konusunda deneyimli İnsan Kaynakları Uzmanları tarafından gözden geçirilmesi veya sıfırdan hazırlanmasıdır.

 Bu Hizmeti Neden Almalıyım?

Çünkü yetenek arayan firma yetkilileri öz geçmişleri incelerken en önemli izlenimlerini ilk 30 saniyede edinirler. Öz geçmişle birlikte profesyonel becerilerinizi yaptığınız işe uygun olarak başvurduğunuz pozisyonda farklılığınızı ortaya koymanız için özelliklerinizi en iyi yansıtan öz geçmiş hazırlayarak farkınızı ortaya koyuyoruz.

CV Hazırlamak İçin Neden Para Vereyim?

Evet doğru. Google’da basit bir aramayla bile bir CV hazırlayabilirsiniz ama hazırladığınız bu CV işe alım uzmanları tarafından nasıl gözükecek? Doğru formatta hazırlayabilecek misiniz? Bu yüzden sizin adınıza size ilham verecek, işinize uygun CV hazırlanması için danışmanlarımız ile kariyer yolculuğunuzda size destek oluyoruz.

CV Danışmanlığını Kimler Almalıdır?

İş hayatına yeni atılacaklar, üniversite okuyup henüz bir CV hazırlamamış olanlar, genç profesyoneller, kariyerini değiştirmek isteyenler, iş tecrübesi 4-5 sene olanlar…

CV Danışmanlık Hizmetinin Amacı Nedir?

Danışmanlık hizmetinin amacı başvurulan pozisyona yönelik gönderilen CV’ler arasında fark yaratmak, sahip olduğunuz CV‘nin öne çıkarak sizi kısa liste içerisine yer almanızı sağlamak ve görüşülecek adaylar arasına girmenizi sağlamaktır. CV’niz profesyonel iş hayatında sizin sahip olduğunuz en etkin kurumsal pazarlama aracınızdır.

Profesyonel CV Nasıl Fark Yaratır?

İnsan Kaynakları Uzmanları CV’yi incelemek için sadece 6 saniyelerini ayırırlar. İşte bu herkesin yaptığı temel hatalardan arınmış bir CV ve temsil ettiği kişinin özelliklerini, yetkinliklerini taşıyan bir CV, doğru gramer ve İngilizce veya Türkçe yorumlama ile öne çıkar. Bu fark rekabetten pozitif ayrışmanızı sağlayabilir.

Referanslarınız Var Mı? Bu Hizmeti Alanlar Oldu Mu?

Tabi ki. Sitemizi ve facebook sayfamızı takip ederek bu hizmeti alan ve memnun kalan referansları görüntüleyebilirisiniz.

Mülakat Simülasyonu Hakkında

Mülakat Simülasyonu Nedir?

Mülakat deneyimi olmayanlar için hayatınızın o dönüm noktasında size yardımcı olacak pratik yapma imkanını sağlayan bir süreçtir.

Bu Hizmeti Kimler Almalıdır?

İş hayatına yeni atılacaklar,

Üniversite öğrencileri

Daha önceden bir mülakat deneyimi olmayanlar bu hizmetten yararlanabilirler.

Mülakata Girmek İçin Neden Para Vereyim?

Mülakat sorularını pek çok kaynaktan edinebilmeniz mümkün! Peki ya cevaplarınız, iş görüşmesindeki heyecanınız, vücut diliniz ve enerjiniz? Bu hizmetimiz ile Mülakatta başarı için size geri bildirim imkanı sunuyoruz.  Böylelikle başvuracağınız pozisyonda bir adım öne geçmiş ve hazırlıklı oluyorsunuz.

Mülakat Simülasyonun Size Faydası Ne Olacaktır?

Adayların çok sık yaptıkları hatalardan kaçınmanızı sağlar

Gerçekçi mülakat simülasyonuyla kendinize olan güveniniz artarak daha rahat olursunuz.

Geleneksel ve Davranış bazlı mülakat teknikleri arasındaki farkı anlayarak mülakat esnasında soru tiplerini göre en doğru cevapları yakalayabilirsiniz.

Bu simülasyonla mülakat öncesi tamamen hazır olursunuz ve bu şekilde rakiplerinizin önüne geçmiş olacaksınız.

Kariyer Koçluğu Hakkında

Kariyer Koçluğu Nedir?

Profesyonel koçluk ile karakterinize en uygun meslek doğrultusunda iş yaşamınızda varmak istediğiniz hedefe ulaşmak için gerekli stratejiyi kurmayı öğrenir, zayıf ve güçlü yönlerinizi fark ederek sevdiğiniz veya seveceğiniz işi yapmayı ya da yaptığınız işi sevmeyi sağlayacak bakış açısı kazanırsınız.

Görüşme Sıklığı Ne Kadardır?

Danışanla ve üzerine çalışılan hedefe göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak ayda bir defa veya ayın başı ve ayın sonunda olmak üzere iki defa görüşmeler gerçekleştirilir.

Görüşme Süresi ve Periyodu Ne Kadar Sürer?

Koçluk hizmetleri genel olarak 6 ile 8 ay arasına değişmektedir. Seanslarda ortalama 45 dakika ile 1.5 saat arasında değişmektedir.

Kariyer Koçluğu Süreci Nasıl İşliyor?

Sürece tanışma seansı ile başlıyoruz. İlk seansta birbirini tanıma ve hizmet sözleşmesi oluşturduktan sonra 7 aylık kariyer planlama yolcuğu başlıyor.

Aşamalarla her görüşme sonrasında ara ve ana hedefler belirleniyor, detaylı swot analizi hazırlanıyor, yaşam çarkı çalışması ve içsel eleştirmen çalışması yapılıyor. Profesyonel olarak CV hazırlandıktan sonra 2 farklı konseptte mülakat simülasyonu hazırlanıyor. Kariyer gelişimi konusunda notlar alındıktan sonra ara ve ana hedeflerin ne kadar gerçekleştiği görüşülüyor ve mentorluk hizmeti bittikten sonra da ömür boyu danışmanlık devam ediyor.

 

Bir Cevap Yazın