GSM

0505 903 75 85

Mail Adresi

ikmania@hotmail.com

Profesyonel Koçunuzu Nasıl Seçmelisiniz?

Profesyonel Koçunuzu Nasıl Seçmelisiniz?

Türkiye’de yaklaşık 33.000’e yakın koçluk hizmeti veren kişi olduğu tahmin edilmektedir. Her gün bu sayının gitgide arttığını da düşünürsek kendiniz için en uygun koçluk hizmeti veren kişiyi nasıl seçeceksiniz biraz soru işareti yaratmaktadır.

Öncelikle koçluk almak istediğiniz kişinin muhakkak bu işin profesyonel eğitimi alıp almadığını sorgulamanızı öneririm. Uluslararası koçluk federasyonu (ICF) akrediteli kursa gidip gitmediğini sorabilirsiniz.

Dünyadaki en prestijli koçluk organizasyonu olarak gösterilen ICF – International Coach Federation – Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği’nin Türkiye yapılanması Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneğine (ICF Türkiye) bağlı koçluk hizmeti veren kişileri araştırabilirsiniz.

Koçluk sürecinin nasıl ilerlediği (seanslar nasıl ilerlemektedir, sıklığı) gibi sorular sorabilirsiniz.

Çalıştığı koçluk alanlarını ve CV’sini sorabilirsiniz. Koça tecrübelerini, özelliklerini, yeteneklerini ve referansları hakkında sorular sorabilirsiniz.

Sonuçta bu hizmeti almak için araştırma yaptığınızda hem maddi hem de zaman konusunda kaynağınızı en doğru bir şekilde kullanmak en temel hakkınızdır. Koçlukla ilgili aklınıza takılan sorularda veya profilimi incelemek isterseniz https://www.linkedin.com/in/anilguclu/ bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın